< sekcia Slovensko

Polícia ani GP sa nevyjadrujú k údajnej nahrávke z Gorily

Ilustračná snímka. Foto: TASR František Iván

Viaceré redakcie slovenských médií dostali mailom link na zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila.

Bratislava 16. októbra (TASR) - Polícia ani Generálna prokuratúra SR sa nevyjadrujú k údajnej nahrávke Gorily, ktorá bola zverejnená. Polícia zároveň pripomína, že kauzu Gorila rieši Úrad špeciálnej prokuratúry.

"Polícia nedisponuje informáciou, aký dokument bol doručený médiám, takže sa k nemu nevieme vyjadriť," uviedla Andrea Dobiášová z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

"Obráťte sa na Úrad špeciálnej prokuratúry," odkázala TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Viaceré redakcie slovenských médií dostali mailom link na zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila. Skupina Penta, ktorej spolumajiteľ Jaroslav Haščák má byť jedným z aktérov na nahrávke, už avizovala, že podá v tejto súvislosti trestné oznámenie. Penta autenticitu nahrávky spochybňuje.

Spis Gorila má zachytávať rozhovor medzi Haščákom s politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. Nahrávku Gorily našla polícia v decembri 2018 v dome podnikateľa Mariana K.

Špeciálna prokuratúra nedisponuje zverejnenou nahrávkou, nevie sa preto vyjadriť


Úrad špeciálnej prokuratúry nedisponuje údajnou nahrávkou Gorily, ktorá bola zaslaná redakciám, preto sa k nej nemôže relevantne vyjadriť. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

„V trestnej veci 'Gorila' koná vyšetrovací tím, ktorý sa vysporiada so všetkými relevantnými skutočnosťami potrebnými na objasnenie trestnej veci,“ doplnila Tökölyová.