Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Slovensko

Polícia obvinila muža zo zabitia 19-mesačného dieťaťa

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

"Muž je momentálne zadržaný a vykonávajú sa s ním potrebné procesné úkony. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov," ozrejmila Jana Migaľová.

Prešov/Veľký Šariš 13. marca (TASR) - Trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia začal prešovský policajný vyšetrovateľ. V tejto súvislosti vzniesol obvinenie mužovi z Veľkého Šariša.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová, obvinenému mužovi, ktorý je profesionálnym rodičom detského domova, zverili pred časom do starostlivosti maloletú Simonku.

V stredu 11. marca počas dňa utrpelo v jednom z rodinných domov vo Veľkom Šariši 19-mesačné dievčatko za doposiaľ nezistených okolností, väčší počet zranení, ktoré mali za následok okrem iného aj vnútorné krvácania a následnú smrť dieťaťa, doplnila na margo prípadu Migaľová.

V čase, keď malo dôjsť k uvedeným zraneniam, sa údajne obvinený nachádzal sám v rodinnom dome, len s troma zverenými maloletými deťmi. "Muž je momentálne zadržaný a vykonávajú sa s ním potrebné procesné úkony. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov," ozrejmila hovorkyňa.

Dodala, že policajný vyšetrovateľ nariadil v danom prípade vykonanie súdnej pitvy nebohej. Znalec z odboru súdneho lekárstva predbežne vylúčil, že by si zranenia spôsobilo samo dievčatko alebo ďalšie maloleté osoby, ktoré sa v tom čase v dome nachádzali. Polícia na prípade intenzívne pracuje.