Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 28. jún 2026Meniny má Beata
< sekcia Slovensko

Polícia od piatku eviduje osem prípadov úmrtia v jazerách

Na archívnej snímke návštevníci na jazere Zlaté piesky počas horúceho letného dňa. Foto: TASR - Pavol Zachar

Policajti apelovali na ľudí, aby pri návšteve vodných plôch boli opatrní a zodpovední.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 28. júna (TASR) - Polícia od piatku (26. 6.) eviduje osem prípadov úmrtia v jazerách. V nedeľu našli telá dvoch osôb bez známok života - jeden prípad sa stal na Dobšinskej Maši v okrese Rožňava, druhý na Draždiaku v Bratislave. Informoval o tom Policajný zbor na sociálnej sieti.

V niektorých prípadoch boli k pátraniu po nezvestných osobách počas tohto víkendu privolaní aj policajti poriečneho oddelenia,“ priblížil.

Policajti apelovali na ľudí, aby pri návšteve vodných plôch boli opatrní a zodpovední. „Nepreceňujte svoje sily a schopnosti, nepožívajte v nadmernom množstve alkoholické nápoje, pred plávaním sa najprv ovlažte, rozhorúčené telo môže na zmenu teploty zle zareagovať, nepreceňujte svoje plavecké schopnosti a dohliadajte na seba navzájom,“ zdôraznili.