< sekcia Slovensko

Pri pátracej akcii zadržali nelegálneho migranta z Moldavska

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Polícia vyhlásila pátraciu akciu po tom, čo hraničiari z obce Topoľa spozorovali v katastrálnom území Stakčína muža, ktorý kráčal po štátnej ceste a dal sa na útek.

Stakčín 20. októbra (TASR) – Pri pátraní po mužovi, ktorý utekal pred policajnou hliadkou, zaistila polícia na železničnej stanici v obci Stakčín v okrese Snina nelegálneho migranta z Moldavska. Ako informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, po získaní výsledkov testovania na nový koronavírus policajti Moldavčana zo Slovenska administratívne vyhostili.

Polícia vyhlásila pátraciu akciu po tom, čo 11. októbra v dopoludňajších hodinách hraničiari z obce Topoľa spozorovali v katastrálnom území Stakčína muža, ktorý kráčal po štátnej ceste a dal sa na útek. Zúčastnili sa na nej policajti oddelení hraničných kontrol v Topoli, Zboji a Uliči a policajného obvodného oddelenia Snina.

„Vo večerných hodinách policajti kontrolovali cudzinca, štátneho príslušníka Moldavska, na železničnej stanici v obci Stakčín," doplnila Kopernická s tým, že muža predviedli na oddelenie a začali konanie o jeho administratívnom vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu troch rokov.

Tak Moldavčan, ako aj Alžírčan, ktorého hraničiari z Petroviec zadržali deň predtým v krovinatom poraste v katastrálnom území obce Porúbka v okrese Sobrance, boli podrobení RT PCR testu na nový koronavírus. Keďže boli výsledky oboch negatívne, Moldavčana vyhostili 15. a Alžírčana 19. októbra.

„Administratívne vyhostená bola aj štátna príslušníčka Kamerunu, ktorá bola zaistená po neoprávnenom prekročení vonkajšej hranice 18. septembra a po pozitívnom RT PCR teste na COVID-19 bola v karanténe v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach," uzavrela Kopernická.