Quantcast
< sekcia Slovensko

Polícia: Priebeh zhromaždení v centre Bratislavy bol pokojný

Na snímke účastníci pochodu Dúhový Pride za práva sexuálnych menšín v Bratislave 23. júla 2022. Foto: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Dúhový Pride prišla podporiť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS).

Bratislava 23. júla (TASR) - Verejné zhromaždenia a pochody, ktoré sa v sobotu popoludní uskutočnili v centre Bratislavy, mali pokojný priebeh, polícia nezaznamenala žiadne narušenia verejného poriadku. "Situáciu naďalej monitorujeme," uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

"Počas doby trvania sprievodu účastníkov Dúhové Prideu došlo k čiastkovému obmedzeniu premávky po trase sprievodu. V súčasnosti sú cesty v centre Bratislavy prejazdné bez obmedzení," informoval.

Pripomenul, že na priebeh zhromaždenia za práva sexuálnych menšín, ale aj pochodu Hrdí na rodinu, ktorého účastníci podporili tradičné hodnoty, dohliadali príslušníci viacerých útvarov Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave, pričom na mieste boli aj členovia antikonfliktného tímu. Na dodržiavanie poriadku dohliadali tiež príslušníci bratislavskej mestskej polície.

Na oboch podujatiach sa zúčastnili aj známe osobnosti a predstavitelia verejnej správy, nechýbali ani politici či členovia vlády.

Dúhový Pride prišla napríklad podporiť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS). Svojou prítomnosť chcela podľa vlastných slov dať najavo, že vníma problém nedostatočnej tolerancie spoločnosti LGBTI komunite. "Každý, kto si ctí ľudské práva, veľmi dobre vie, že máme voči nej obrovský dlh. Je to menšina, ktorú väčšina musí v plnosti uznať a dať jej všetky práva, ktoré jej patria," zdôraznila ministerka.

Organizátorov pochodu Hrdí na rodinu zasa ocenil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). "Ďakujem im, že každoročne touto akciou pripomínajú hodnotu rodiny v našej spoločnosti," uviedol Krajniak, prítomný na akcii.