< sekcia Slovensko

Polícia pripravuje novú aplikáciu na boj s novým koronavírusom

Na snímke premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) a ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) si prezerajú krabice zdravotníckeho materiálu vo vnútri lietadla, ktoré priviezli z Číny, na letisku M. R. Štefánika v Bratislave 19. marca 2020. Zdravotnícky materiál má pomôcť v boji so šírením nového koronavírusu. Premiér priblížil, že ide o milión jednorazových ochranných rúšok a viac ako 100.000 testov na rýchle detekovanie ochorenia COVID-19. Foto: TASR Vladimír Benko/MV SR

Dáta od mobilných operátorov poslúžia v boji s novým koronavírusom aj v súvislosti s vypracovávaním matematických modelov o šírení samotného vírusu.

Bratislava 20. marca (TASR) – Polícia pripravuje v spolupráci s technologickými firmami aplikáciu COVID-19, ktorá bude informovať jej užívateľa, či sa v posledných 14 dňoch vyskytoval v blízkosti osoby, u ktorej bol potvrdený nový koronavírus. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

Aplikácia má podľa rezortu vnútra pomôcť Slovensku zvládnuť nový koronavírus rýchlejšie. Pomocou nej by sa mali ochrániť jej užívatelia aj ich okolie.

Aplikácia nie je zriadená na to, aby sme niekoho sledovali, je na dobrovoľnej báze. Len spoločnými silami dokážeme vyhrať boj s koronavírusom v čo najkratšom možnom čase,“ uviedla odchádzajúca ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Dáta od mobilných operátorov poslúžia v boji s novým koronavírusom aj v súvislosti s vypracovávaním matematických modelov o šírení samotného vírusu. Vďaka dátam o pohybe obyvateľstva aktualizuje svoj model aj Inštitút pre zdravotnú politiku.