Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. november 2023
< sekcia Slovensko

Polícia: T.G. obvinili bezodkladne, ako vyšetrovateľ nemal pochybnosti

Na archívnej snímke policajný exprezident Tibor Gašpar, ktorý prichádza ako svedok v korupčnej kauze podnikateľa Štefana Ž. na hlavné pojednávanie na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vo štvrtok 20. apríla 2023. Foto: TASR - Ondrej Hercegh

Vyplýva to zo stanoviska polície na sociálnej sieti. Potvrdila, že v prípade obvinili celkovo tri osoby.

Bratislava 11. augusta (TASR) - Policajného exprezidenta Tibora G. obvinili bezodkladne po tom, ako vyšetrovateľ na základe dôkazov nemal pochybnosti. Vyplýva to zo stanoviska polície na sociálnej sieti. Potvrdila, že v prípade obvinili celkovo tri osoby.

"Uznesenie o vznesení obvinenia bolo vydané bezodkladne po tom, ako mal vyšetrovateľ na základe vykonaného dokazovania, zabezpečených dôkazov a ich vyhodnotenia bez dôvodných pochybností za to, že skutkov sa dopustili konkrétne osoby," uviedla polícia.

Priblížila, že k začatiu trestného stíhania vo veci vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry došlo v júni 2023 na základe relevantných podkladov a informácií zabezpečených v čase operatívneho preverovania skutkov.

"V priebehu samotného trestného konania bolo zistené, že na Úrade inšpekčnej služby je vedené iné trestné konanie, kde zo zadokumentovaných skutočností bolo zistené, že obe trestné veci spolu súvisia," ozrejmila polícia s tým, že došlo k spojeniu oboch trestných vecí na spoločné konanie.