Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Slovensko

Pribúdajú podvodné telefonáty o nehodách. Cieľom je vylákať peniaze

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Júlia Jánošíková

Volali vám kvôli dopravnej nehode a žiadali peniaze? Mohlo ísť o podvod Polícia upozorňuje na podvody súvisiace s vymyslenými dopravnými nehod

Bratislava 18. mája (TASR) - Polícia upozorňuje na podvody, ktoré súvisia s vymyslenými príbehmi o dopravných nehodách. Cieľom je vylákať peniaze od seniorov. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Priblížila, že takmer identické scenáre podvodných konaní pripravili počas jedného dňa dve 74-ročné seniorky o tisíce eur. "V oboch prípadoch podvodníci využili príbeh o dopravnej nehode, pri ktorej došlo vinou ich dcér k zraneniu dieťaťa a jeho rodičia požadovali finančné odškodnenie," dodala.

V prvom prípade seniorka z Petržalky uverila falošnému policajtovi a naliehavej prosbe o pomoc. "Úspory z vkladnej knižky preto preposlala na účet neznámej osoby," uviedla hovorkyňa s tým, že seniorka prišla o 9006 eur.

Brratislavskí policajti vyšetrujú aj podvod, pri ktorom ďalšia seniorka vyhodila z okna svojho bytu v taške finančnú hotovosť spolu s cennosťami. Falošná právnička inštruovala seniorku, aby odovzdala všetky svoje úspory a šperky, ak nechce, aby jej dcéra išla do väzenia. "Škoda, ktorá vznikla seniorke týmto konaním, bola v hodnote približne 11.500 eur," priblížila Šimunková. Polícia vyzvala seniorov na obozretnosť.