Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. júl 2024Meniny má Nina
< sekcia Slovensko

V kauze poľovníckej chaty obvinili ďalšiu osobu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Kauza poľovníckej chaty je známa z videí, ktoré boli medializované vlani v októbri.

Bratislava 9. februára (TASR) - V kauze poľovníckej chaty vyšetrovateľ obvinil ďalšiu osobu. Obvinenie sa týka zločinu krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. TASR o tom informovala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

"V súvislosti s medializovanou chatou vyšetrovateľ NAKA 9. februára začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie voči osobe P. G. zo zločinu krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu príprav," uviedla Dobiášová s tým, že vzhľadom na prebiehajúce trestné konanie nie je možné poskytnúť bližšie informácie.

V súvislosti s poľovníckou chatou v stredu vyšetrovateľ obvinil tri osoby z prečinu pytliactva a zločinu legalizácie výnosu z trestnej činnosti. Obvinenia sa týkajú osôb M. M., Ing. A. J. a Ing. T. S.

Kauza poľovníckej chaty je známa z videí, ktoré boli medializované vlani v októbri. Zobrazujú, ako sa stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora G. Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora G. Nitrianska krajská prokuratúra na jeseň trestné stíhanie pre pytliactvo zrušila. Vznik odposluchov mala podľa prokuratúry umožniť nesprávna právna kvalifikácia.