Bratislava 22. júna (TASR) - Policajti obvinili desať právnických osôb a jednu fyzickú osobu pre trestný čin legalizácie výnosu z trestnej činnosti. TASR o tom informovali z odboru komunikácie Prezídia Policajného zboru (PZ).
„Obvinené osoby v rokoch 2020 až 2021 zakladali na území SR obchodné spoločnosti prostredníctvom nastrčených osôb, prevažne občanov Srbska. Na tieto spoločnosti boli zriaďované bankové účty, cez ktoré prechádzali finančné prostriedky pochádzajúce z trestnej činnosti spáchanej v zahraničí. Finančné prostriedky boli na slovenských účtoch držané len krátkodobo a následne presúvané na ďalšie zahraničné účty. Cieľom bolo vytvorenie legalizačnej schémy, ktorá mala sťažiť identifikáciu finančných tokov a zakryť skutočný pôvod finančných prostriedkov,“ ozrejmili.
Vyšetrovateľom sa podarilo zdokumentovať legalizáciu finančných prostriedkov v celkovom objeme takmer 20 miliónov eur. „Napriek sofistikovanému spôsobu konania sa policajtom podarilo identifikovať a zaistiť viac ako 120.000 eur pochádzajúcich z trestnej činnosti,“ priblížili z Prezídia PZ.