< sekcia Slovensko

Slovák prevážal 26 migrantov, chytili ho v Maďarsku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hliadka zadržala aj iné auto zo Slovenska, ktoré išlo pred vozidlom s migrantmi a zabezpečovalo mu cestu.

Budapešť 10. septembra (TASR) - Maďarská polícia zadržala vo štvrtok o 02.40 h na diaľnici M1 pri severomaďarskom meste Komárom malé nákladné vozidlo so slovenským evidenčným číslom, ktoré riadil občan SR a viezlo sa v ňom 26 Sýrčanov. Informovala o tom polícia na svojej stránke police.hu.

Hliadka zadržala aj iné auto zo Slovenska, ktoré išlo pred vozidlom s migrantmi a zabezpečovalo mu cestu. Polícia iniciovala trestné stíhanie oboch šoférov pre podozrenie z trestného činu prevádzačstva. V prípade dokázania viny im hrozí odňatie slobody od jedného do piatich rokov.

V skriňovom nákladnom vozidle bolo desať mužov, šesť žien a desať detí bez osobných dokladov a bez akéhokoľvek povolenia na pobyt na maďarskom území. Policajti ich spolu s vodičmi predviedli na policajné veliteľstvo Rábsko-mošonsko-šopronskej župy.

Zásah policajtov bol koordinovaný v rámci štyroch žúp na základe informácií stoličnobelehradskej kancelárie Oddelenia boja proti medzinárodnému zločinu Národného úradu vyšetrovania pohotovostnej polície.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach