< sekcia Slovensko

Opitému vodičovi v Senci zabránil v jazde policajt v civile

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Privolaná hliadka muža podrobila dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 1,23 mg/l, čo predstavuje hodnotu 2,56 promile a stav ťažkej opitosti.

Bratislava 10. júna (TASR) – Polícia zadržala 39-ročného vodiča, ktorý v stredu (9.6.) šoféroval pod vplyvom alkoholu v areáli Seneckých jazier v Senci. V jazde ho zastavil policajt v civile, ktorý na miesto privolal hliadku Policajného zboru (PZ). Informoval o tom Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Krátko po 21.00 h vyšiel z jedného z bufetov 39-ročný muž, ktorý zjavne pod vplyvom alkoholu prešiel k zaparkovanému vozidlu zn. Škoda Fabia, nastúpil do neho a prešiel s ním niekoľko metrov. Policajt, ktorý v tom čase prechádzal okolo a túto situáciu spozoroval, vozidlo zastavil, v zmysle zákona sa preukázal preukazom príslušníka Policajného zboru a zabránil vodičovi v ďalšej jazde,“ uviedol hovorca.

Privolaná hliadka muža podrobila dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 1,23 mg/l, čo predstavuje hodnotu 2,56 promile a stav ťažkej opitosti. Vodič bol následne obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia.

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Senci vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 39-ročnému Pavlovi z okresu Michalovce.

"Vec sa realizuje v tzv. super rýchlom konaní," dodal Szeiff.