Quantcast
< sekcia Slovensko

Policajný prezident: Analyzujeme peniaze, ktoré mal dostať sudca NS SR

Na archívnej snímke kandidát a veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Zatiaľ neznámemu sudcovi alebo sudkyni NS SR malo podľa medializovaných informácií v roku 2018 prísť na účet 600.000 eur

Bratislava 16. novembra (TASR) - Policajný zbor v súčasnosti vykonáva analýzu pôvodu peňazí, ktoré mal podľa medializovaných informácií dostať na účet sudca Najvyššieho súdu (NS) SR. Nie je vylúčené, že v krátkej dobe začne vo veci konať aj Národná kriminálna agentúra (NAKA). V utorok to uviedol dočasný policajný prezident Štefan Hamran.

"NAKA v tomto kontexte ešte nekoná, ale nie je vylúčené, že v krátkej dobe bude. Polícia teraz analyzuje pôvod peňazí a všetky dostupné informácie," spresnil Hamran.

Zatiaľ neznámemu sudcovi alebo sudkyni NS SR malo podľa medializovaných informácií v roku 2018 prísť na účet 600.000 eur. Súd platbu odhalil vďaka pokute, ktorú dostala jedna z bánk. Tá údajne nedostatočne overovala tri prevody od rôznych schránkových firiem. Tieto platby banka nemala nahlásiť ani nepreskúmala ich účel.