Quantcast
< sekcia Slovensko

Politico píše o vulgarizmoch, ktoré zazneli v Nitre

Účastníci prvomájového protestného zhromaždenia v Nitre, 1. mája 2022. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Spravodajský server zaoberajúci sa dianím v Bruseli, ale aj v krajinách Európskej únie, v tejto súvislosti spomenul, že na akcii bola aj slovenská europoslankyňa Monika Beňová.

Brusel 4. mája (TASR) - Bývalý slovenský premiér Robert Fico je opäť na titulných stranách novín po tom, ako sa objavilo video s kritikou podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu na adresu prezidentky SR Zuzany Čaputovej pred davom, ktorý odpovedá vulgarizmom. Informoval o tom v stredu portál Politico.eu v pravidelnom prehľade správ s názvom Brussels Playbook.

Spravodajský server zaoberajúci sa dianím v Bruseli, ale aj v krajinách Európskej únie, v tejto súvislosti spomenul, že na akcii bola aj slovenská europoslankyňa Monika Beňová. Tá pre Politico uviedla, že sa prostredníctvom sociálnej siete prezidentke ospravedlnila, avšak "tvrdila, že Fico ani Blaha nepoužili vulgárne výrazy". Politico pripomína, že Fico bude v stredu čeliť "ďalším možným problémom", keďže slovenský parlament bude hlasovať o žiadosti prokuratúry o súhlas s vydaním expremiéra do väzby.

Brussels Playbook je "newsletter", v ktorom server Politico každý pracovný deň sumarizuje dianie v EÚ. Už v roku 2020 ho odoberalo vyše 100.000 ľudí. Podľa vydavateľa ho čítajú diplomati, úradníci a ďalší profesionáli zaoberajúci sa európskou politikou.