Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Slovensko

Členovia predsedníctva KDH podporujú A. Hlinu

Na archívnej snímke Alojz Hlina. Foto: TASR Michal Svítok

Hlinu mieni v boji o kreslo predsedu vyzvať poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka, ktorý odišiel z OĽaNO a vstúpil do KDH.

Bratislava 9. februára (TASR) - Členovia predsedníctva KDH podporujú Alojza Hlinu vo funkcii predsedu KDH a podporujú aj jeho kandidatúru na predsedu KDH na marcovom sneme v Ružomberku. Informoval o tom hovorca hnutia Stano Župa.

Hlinu mieni v boji o kreslo predsedu vyzvať poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka, ktorý odišiel z OĽaNO a vstúpil do KDH. Nového predsedu si budú kresťanskí demokrati voliť na sneme 17. marca v Ružomberku.

Šéf KDH by chcel s Vašečkom zviesť boj predstáv a vízií, neželá si, aby to bolo osobné. V KDH cíti podporu, nevie odhadnúť podporu pre Vašečku. Súboj o predsednícky post nevníma ako zápas o svoje prežitie. Nemyslí si však, že je správne meniť úspešný tím a jeho kapitána v polčase, zvlášť, keď sa mu darí. Poukázal na úspech KDH v minuloročných krajských voľbách a je presvedčený, že hnutie urobí dobrý výsledok aj v tohtoročných komunálnych voľbách.

Vašečka sa pre kandidatúru rozhodol aj kvôli silnej a naliehavej ponuke zvnútra KDH. Druhým dôvodom prestupu je podľa jeho slov, že KDH údajne prestáva byť kresťanským aj demokratickým hnutím, a toto chce zmeniť. Podľa Vašečkových informácií je KDH na čele so súčasným predsedom Alojzom Hlinom pre mnohých členov neprijateľné. Svoj vzťah s Hlinom označil Vašečka za normálny.