< sekcia Slovensko

Miškov zakladá stranu SKOK!, pribudnú aj ďalšie dva politické subjekty

Juraj Miškov Foto: TASR

Ide o strany Sociálni demokrati Slovenska (SDSK), ktorú zakladá právnik z Ludaníc Marek Géci a GINN priama demokracia (GINN), so zakladateľom Martinom Daňom.

Bratislava 27. novembra (TASR) - Na Slovensku vznikajú ďalšie politické strany. Vyplýva to z oznámení na webe ministerstva vnútra.

Ide o strany Sociálni demokrati Slovenska (SDSK), GINN priama demokracia (GINN) a Slovenská občianska koalícia (SKOK!).

Za SDSK je právnik z Ludaníc Marek Géci, GINN zakladá aktivista Martin Daňo, ktorý sa zviditeľnil okrem iného podvodným trojitým hlasovaním pri prezidentských voľbách. SKOK! má na svedomí odídenec zo SaS a hnutia NOVA Juraj Miškov.

Správu o tom, že Viliam Novotný vystúpil z SDKÚ-DS a údajne sa chystá podporiť projekt Evy Babitzovej nájdete TU.


Miškovova strana má byť občiansko-liberálna. Podpisy začala podľa oznámenia na webe rezortu vnútra zbierať 24. novembra. Miškov o strane informovať zatiaľ nechce.

"Počkajte na budúci týždeň," povedal dnes pre TASR. Okrem Miškova je v prípravnom výbore bývalý kancelár parlamentu Michal Nižňan, ďalej Monika Dimitriadu a Rastislav Antala.

K trojici vznikajúcich strán sa má pridať ešte ďalšia. Jej vznik potvrdila pred pár dňami Eva Babitzová, ktorá po odchode z vedenia rádia Expres chvíľu pôsobila v SDKÚ-DS. Babitzovej projekt má podporiť údajne aj Viliam Novotný, ktorý zvažuje odchod z SDKÚ-DS.

Na Slovensku je v súčasnosti registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí.