Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. júl 2024Meniny má Iľja a Eliáš
< sekcia Slovensko

Popoludní sa rozhodne o prípadnom predĺžení moratória

Na snímke riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová počas tlačovej konferencie k spojeným regionálnym voľbám 29. októbra 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

V sobotu si voliči prvýkrát v jeden deň vyberajú svojich zástupcov do orgánov miest, obcí i samosprávnych krajov.

Bratislava 29. októbra (TASR) - Štátna volebná komisia bude popoludní rozhodovať o prípadnom predĺžení volebného moratória. Dôvodom sú problémy, ktoré sa vyskytli vo volebných miestnostiach v obciach Macov a Povoda (obe okres Dunajská Streda). Informovala o tom riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová.

V oboch obciach mali problémy s hlasovacími lístkami. V prípade Macova išlo o nesprávnu tlač hlasovacieho lístka. Voliť by sa tam malo o hodinu dlhšie. V Povode mali nedostatok hlasovacích lístkov. "Otázka je, či to bude ovplyvňovať dĺžku volebného moratória a dĺžku verejného zverejňovania výsledkov," priblížila Chmelová. Keďže ide o malé obce, nemalo by to mať podľa jej slov vplyv na čas konečného spracovania výsledkov volieb.

V sobotu si voliči prvýkrát v jeden deň vyberajú svojich zástupcov do orgánov miest, obcí i samosprávnych krajov. Hlasovať môžu len v mieste svojho trvalého bydliska.