Quantcast
< sekcia Slovensko

Poslanci OĽANO ocenili príhovor V. Zelenského

Na snímke poslanci NR SR tlieskajú počas virtuálneho príhovoru ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v rámci 65. schôdze Národnej rady SR 10. mája 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Zelenskyj povedal všetko, čo bolo podstatné, uviedol Andrej Stančík s tým, že zaznel hlas odporu voči tyranii i hlas boja za svoju krajinu.

Bratislava 10. mája (TASR) - Poslanci OĽANO ocenili príhovor ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v pléne Národnej rady (NR) SR. Zároveň vyzvali kolegov, aby podporili uznesenie, ktorým má parlament odsúdiť vojnové zločiny páchané Ruskou federáciou a jej lídrom Vladimirom Putinom na Ukrajine. Podľa slov Kristiána Čekovského (OĽANO) je toto príležitosť pre poslancov postaviť sa na správnu stranu.

"Zelenskyj povedal všetko, čo bolo podstatné,"
uviedol Andrej Stančík (OĽANO) s tým, že zaznel hlas odporu voči tyranii i hlas boja za svoju krajinu. Vyzdvihol, že Zelenskyj sa poďakoval za pomoc Slovenska a s pochopením hovoril aj o slovenskej závislosti od ruskej ropy a plynu. Stančík podčiarkol, že Ukrajina potrebuje obnovu a bez európskej perspektívy to bude ťažké.

Zároveň spolu s predsedom brannobezpečnostného výboru Jurajom Krúpom (OĽANO) kritizovali, že viacerí nezaradení poslanci z ĽSNS a Republiky odišli počas prejavu Zelenského, ale i to, že členovia Smeru-SD sa na ňom nezúčastnili.