< sekcia Slovensko

Poslanci otvorili rokovanie novelami z dielne ministerstva vnútra

Ilustračné foto. Foto: TASR, Martin Baumann

V stredu poobede budú zákonodarcovia diskutovať aj o predĺžení zákazu zverejňovania predvolebných prieskumov z aktuálnych 14 na 50 dní pred voľbami.

Bratislava 23. októbra (TASR) - Diskusiou k návrhu sprísniť zákaz používania prístrojov za volantom či zdvojnásobiť pokuty v tejto oblasti začali poslanci Národnej rady (NR) SR šiesty rokovací deň 51. schôdze parlamentu. Návrhy prináša vládna novela zákona o cestnej premávke.

Poslankyňa Irén Sárközy (Most-Híd) predložila k novele pozmeňujúci návrh na zavedenie diaľničnej známky na 365 dní. Vodičom, ktorí sa rozhodnú uhradiť známku napríklad uprostred roka, chce takto poskytnúť rovnako dlhú možnosť využívať diaľnice na Slovensku.

Na stredajšom programe je tiež prerokovanie návrhu z dielne ministerstva vnútra zaviesť občianske preukazy pre deti do 15 rokov. Diskutovať budú aj o novele živnostenského zákona.

V stredu poobede budú zákonodarcovia diskutovať aj o predĺžení zákazu zverejňovania predvolebných prieskumov z aktuálnych 14 na 50 dní pred voľbami. Predpokladá to pozmeňujúci návrh k novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva z dielne poslancov Smeru-SD Mariána Kéryho a Martina Nemkyho.