< sekcia Slovensko

Poslanci ukončili rokovací deň o polhodinu skôr

NR SR, archívna snímka. Foto: TASR Jakub Kotian

Poslancov čaká vo štvrtok aj tradičná Hodina otázok. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) má napríklad zhodnotiť svoju návštevu v Bielom dome a jej význam pre Slovensko.

Bratislava 15. mája (TASR) - Oprávnená osoba by na základe písomnej žiadosti mohla nahliadať do protokolu o pitve zosnulého a robiť si z neho fotokópie. Zároveň by tejto osobe musela zdravotná poisťovňa dať po smrti poistenca úplný výpis z jeho účtu. Vyplýva to z návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou, o ktorej poslanci rokovali v závere 5. rokovacieho dňa 45. schôdze Národnej rady SR.

Poslanci ukončili rokovací deň o polhodinu skôr ako mali v pláne. Dôvodom bola neprítomnosť zákonodarcov, ktorí mali predkladať svoje návrhy. Do lavíc sa vrátia vo štvrtok ráno (16. 5.), kedy ich čakajú termínované návrhy zákonov. Medzi nimi sú návrhy vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho (Smer-SD), ako napríklad opatrenia proti byrokracii. Na rad príde aj novela zákona o Audiovizuálnom fonde, ktorú predkladá ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD).

Poslancov čaká vo štvrtok aj tradičná Hodina otázok. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) má napríklad zhodnotiť svoju návštevu v Bielom dome a jej význam pre Slovensko. Poslancov tiež zaujíma Pellegriniho názor na rozdielnu prezentáciu Slovenska v zahraničí zo strany prezidenta SR a predsedu vlády.