Quantcast
< sekcia Slovensko

Poslanci začali rokovací deň návrhmi z dielne Úradu vlády

Na snímke podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Popoludní o 14.00 by sa mala začať mimoriadna schôdza, ktorú iniciovala opozičná SaS. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) má na nej čeliť odvolávaniu.

Bratislava 28. septembra (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR odštartovali stredajšie rokovanie novelou zákona o organizácii činnosti vlády a ústrednej štátnej správy. Predložil ju vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina), navrhuje ju Úrad vlády SR. Z návrhu vyplýva, že Úrad vlády (ÚV) SR má koordinovať inklúziu rómskych komunít a využitie eurofondov. Vicepremiér má na programe schôdze aj informáciu o vydaných aproximačných nariadeniach vlády. V úvode dňa sedelo v pléne len zopár poslancov.

Popoludní o 14.00 by sa mala začať mimoriadna schôdza, ktorú iniciovala opozičná SaS. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) má na nej čeliť odvolávaniu. Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi podpísalo 32 poslancov. Okrem SaS ho podporili nezaradení poslanci Miroslav Kollár a Tomáš Valášek i deväť poslancov z mimoparlamentného Hlasu-SD.