Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Slovensko

Pozastavenie členstva Smolkovej je podľa Smeru jej osobné rozhodnutie

Monika Smolková, archívna snímka. Foto: TASR Michal Svítok

K pozastaveniu členstva došlo od 1. októbra, podľa Smolkovej sa k tomuto kroku pridávajú aj ďalší radoví členovia v reakcii na kauzy spájané so stranou Smer-SD.

Bratislava 22. októbra (TASR) - Pozastavenie členstva predsedníčky straníckej organizácie Smeru-SD v okrese Košice III Moniky Smolkovej považuje vládna strana za jej osobné rozhodnutie. V utorok to médiám povedal hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

"Pani Smolková požiadala o prerušenie členstva. V strane toto jej rozhodnutie vnímame ako jej osobné rozhodnutie, spôsobené asi tým, že sa nedostala na kandidátku," skonštatoval Mažgút. Pokiaľ ide o ostatných členov okresnej organizácie, budú podľa jeho slov postupovať v zmysle interných stanov strany.

Všetci funkcionári dvoch okresných organizácií strany Smer-SD v Košiciach abdikovali zo svojich funkcií a pozastavili si členstvo v strane. TASR o tom v utorok informovala Smolková.

Tento krok sa týka celkovo 16 straníkov, ktorí boli vo vedení strany v okresoch Košice III a Košice IV. Medzi nimi je aj Jozef Andrejčák, aktuálne jediný košický starosta mestskej časti Košíc zvolený za Smer-SD.

K pozastaveniu členstva došlo od 1. októbra, podľa Smolkovej sa k tomuto kroku pridávajú aj ďalší radoví členovia v reakcii na kauzy spájané so stranou Smer-SD. Obe uvedené okresné organizácie zahŕňajú spolu zhruba 210 členov.