< sekcia Slovensko

VIDEO: Požiar v Trnave sa po 12 hodinách podarilo lokalizovať

Na snímke zhorenisko po požiari v sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave vo štvrtok 26. septembra 2019. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Na prípade pracovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov. Predpokladá sa, že k úplnej likvidácii požiaru dôjde počas štvrtka.

Bratislava 26. septembra (TASR) - Rozsiahly požiar skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave sa po 12 hodinách podarilo lokalizovať. Na prípade pracovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov. Predpokladá sa, že k úplnej likvidácii požiaru dôjde počas štvrtka. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Veliteľ zásahu vyhlásil lokalizáciu požiaru pred 5.30 h, takmer 12 hodín od vzniku požiaru. Udalosť mali hasiči celú noc pod kontrolou, vďaka rozoberaniu konštrukcie objektu a systematickému skrápaniu objekt už len dymí," spresnila.Ako dodala, ma požiarisku je niekoľko skrytých ohnísk, ktoré budú hasiči monitorovať. Kontrolné chemické laboratóriá civilnej ochrany (KCHL) z Nitry vykonávali v meste a okolí merania škodlivých látok počas celej noci s negatívnym výsledkom.Z miesta budú postupne odchádzať hasiči z ostatných krajov, na likvidácii budú pracovať hasiči z Trnavy.

Na snímke hasič hasí požiar v sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave 26. septembra 2019.
Foto: TASR/HaZZ


Na miesto prišla v stredu (25. 9.) aj ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-DS). "Zasadol krízový štáb zložený zo zástupcov Hasičského a záchranného zboru, polície, zástupcov mesta a zástupcov Okresného úradu Trnava," informovala ministerka na sociálnej sieti. Požiarny útok, počas ktorého mali hasiči celý objekt zaliať penou, sa z dôvodu nízkej viditeľnosti neuskutočnil. Pomocou evakuačného autobusu HaZZ bolo do priľahlej základnej školy evakuovaných približne 90 obyvateľov z okolitých príbytkov. Podľa informácií sa nikto nezranil.