Quantcast
< sekcia Slovensko

Pre Bratislavský a Trnavský kraj platia výstrahy pred búrkami

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Výstrahy druhého stupňa pred búrkami platia pre okresy Malacky, Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Trnava, Hlohovec a Piešťany.

Bratislava 4. mája (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre Bratislavský a Trnavský kraj výstrahy druhého stupňa pred búrkami. S výdatnejším dažďom však treba počítať aj v Trenčianskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji. Pre časť krajného západu vydal aj hydrologické výstrahy.

Výstrahy druhého stupňa pred búrkami platia pre okresy Malacky, Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Trnava, Hlohovec a Piešťany. "S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 až 50 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou 70 až 110 kilometrov za hodinu," podotýkajú meteorológovia.

V okresoch, pre ktoré v súčasnosti platia výstrahy prvého stupňa, môžu byť s búrkami spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky. Napadnúť môže 20 až 30 milimetrov nových zrážok, vietor môže dosiahnuť rýchlosť 65 kilometrov za hodinu.

SHMÚ zároveň vydal aj hydrologické výstrahy druhého stupňa. Na Záhorí ide o okres Malacky, v prípade Dunaja ide o Senec a Dunajskú Stredu. Na dolnom Považí sa výstrahy týkajú Galanty, Trnavy, Pezinka, Hlohovca a Piešťan.