Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Slovensko

Kontroly na hraniciach s Maďarskom predĺžili až do 22. januára 2024

Na archívnej snímke sprava minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD) a predseda vlády SR Robert Fico (SMER-SD). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Cieľom nariadenia vlády bude pokračovať v zamedzení sekundárnej nelegálnej migrácii, ktorá spôsobuje ohrozenie verejného poriadku a vnútornej bezpečnosti Slovenskej republiky, píše sa v materiáloch.

Bratislava 6. decembra (TASR) - Kontroly na slovenských hraniciach s Maďarskom sa predĺžia až do 22. januára 2024. Rozhodla o tom vláda SR na stredajšom rokovaní.

"Cieľom nariadenia vlády bude pokračovať v zamedzení sekundárnej nelegálnej migrácii, ktorá spôsobuje ohrozenie verejného poriadku a vnútornej bezpečnosti Slovenskej republiky," píše sa v schválených materiáloch.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) hovorí, že na samite v Bruseli nenašli odpoveď na to, dokedy tieto kontroly majú trvať. "Je to dominový efekt, ak vám jedna krajina zavedie kontroly, následne susedné krajiny musia zavádzať kontroly s ďalšími," povedal minister. Nie je to podľa neho dobrá situácia, treba ju však riešiť. "Bojím sa, že tu sme v slepej uličke," podotkol.

Ak sa nepostavia aspoň štyri krajiny, napríklad krajiny V4, a nenavrhnú zastavenie kontrol aspoň na nejaký čas, tak sa bude "každá krajina správať egoisticky", skonštatoval Šutaj Eštok.