Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Slovensko

Predsedníctvo KDH trvá na tom, že so Smerom do vlády nepôjde

Na snímke predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský. Foto: TASR - Pavol Zachar

Ako skonštatovalo predsedníctvo KDH, po tom, ako je líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka pripravený upustiť od postu premiéra, je na ťahu líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Bratislava 6. októbra (TASR) - Predsedníctvo KDH v piatok potvrdilo odmietavý postoj hnutia k spoločnej vláde so Smerom-SD. "KDH zároveň odmieta hrať hru Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ktorí sú podľa medializovaných informácií už dohodnutí na zostavení budúcej vlády," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré TASR poskytla hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

Ako skonštatovalo predsedníctvo KDH, po tom, ako je líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka pripravený upustiť od postu premiéra, je na ťahu líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. "My sme otvorení ďalej rokovať o čo najlepšej alternatíve pre Slovensko, naše programové priority a červené čiary pritom naďalej platia," konštatuje sa v stanovisku.


Prioritou KDH podľa vyhlásenia zostáva aj naďalej zásadné zlepšenie situácie v zdravotníctve, školstve, pomoc rodinám, seniorom a ľuďom v núdzi, zachovanie špeciálnej prokuratúry a nezasahovanie do vyšetrovaní, pričom je proti zavedeniu registrovaných partnerstiev a ich postaveniu na úroveň manželstva muža a ženy. Hnutie dodalo, že vždy v historických momentoch uprednostnilo Slovensko pred straníckymi záujmami a bude tak postupovať aj dnes.