Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Slovensko

Predsedníctvo strany Za ľudí stojí za M. Kolíkovou a J. Šeligom

Na archívnej snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: TASR Dano Veselský

Strana bude naďalej pokračovať v rokovaniach o štvorkoalícii, ako sa na tom už uznieslo ich predsedníctvo.

Bratislava 22. marca (TASR) - Predsedníctvo strany Za ľudí stojí za ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a podpredsedom Národnej rady (NR) SR Jurajom Šeligom. Obaja vo funkciách podľa strany riadne plnili programové vyhlásenie vlády aj svoje povinnosti voči koaličným partnerom. Uviedli to v reakcii na vyjadrenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO), ktorý aj odchodom Kolíkovej a Šeligu podmienil svoju demisiu.

"Predsedníctvo strany vníma podmienky predsedu vlády Igora Matoviča, že odstúpi z funkcie iba v prípade, ak Mária Kolíková a Juraj Šeliga odídu z funkcií. Je našou povinnosťou voči občanom hľadať východiská, aby mohla nová vláda fungovať čo najskôr a riešiť skutočné problémy Slovenska, ako sú pandémia, kolabujúce zdravotníctvo, efektívne očkovanie, pomoc podnikateľom či boj s korupciou," skonštatovala strana.

Za ľudí budú naďalej pokračovať v rokovaniach o štvorkoalícii, ako sa na tom už uznieslo ich predsedníctvo. Trvajú aj na výmene premiéra. "Vyzývame všetky koaličné strany, aby sa vrátili k rokovaniam, pretože nedohoda v koalícii prehlbuje napätie v spoločnosti a dláždi cestu k návratu Fica a Pellegriniho," dodala strana.