Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 6. december 2025Meniny má Mikuláš
< sekcia Slovensko

Premiér atentátnikovi podľa svojich slov odpustil, nič od neho nechce

Na snímke Juraj C., obžalovaný pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku spáchaného na chránenej osobe, prichádza na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici v utorok 21. októbra 2025. Predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) vážne postrelil vlani 15. mája v Handlovej, kde mala vláda výjazdové zasadnutie. Foto: TASR - Ján Krošlák

Obžalovaný Juraj C., ktorý vlani 15. mája v Handlovej strieľal na premiéra Roberta Fica, je vinný zo spáchania trestného činu teroristického útoku.

Bratislava 21. októbra (TASR) - Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) odpustil atentátnikovi Jurajovi C. útok na neho a nič od neho nechce. Na atentát sa snaží zabudnúť, hoci ho následky niekedy trápia. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. Juraja C. Fico nazval úbožiakom. Vinu na atentáte opäť pripisoval médiám a opozícii.

„Je nespravodlivé, že kým on bude v podstate doživotne zatvorený v cele, jeho učitelia budú vykrikovať na námestiach a vyučovať ďalšieho nešťastníka, ktorý podľahne ich nenávisti a vykoná politickú spravodlivosť. Kto bude obeťou neviem, možno ja, možno niekto iný, ale obeť bude,“ vyhlásil.

Obžalovaný Juraj C., ktorý vlani 15. mája v Handlovej strieľal na premiéra Roberta Fica, je vinný zo spáchania trestného činu teroristického útoku. Rozsudok vyhlásil Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici. Odsúdil ho na 21 rokov väzenia. Rozsudok nie je právoplatný.