Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Slovensko

Premiér: Chcem zaviesť nový formát výjazdu s vybranými ministrami

Na snímke v strede predseda vlády SR Peter Pellegrini a vpravo starosta obce Kokava nad Rimavicou Ján Chromek počas výjazdového rokovania vlády SR v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár 27. augusta 2019. Foto: TASR - Ján Krošlák

O vytvorení tohto formátu chce hovoriť v najbližších dňoch so svojimi kolegami. Nový formát výjazdu môže podľa neho pomôcť k operatívnemu riešeniu niektorých regionálnych problémov.

Kokava nad Rimavicou 27. augusta (TASR) – Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) chce vytvoriť nový formát výjazdu predsedu vlády s vybranými ministrami do regiónov mimo štandardných rokovaní vlády. Avizoval to na tlačovej konferencii po výjazdovom zasadnutí vlády v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár.

„Vzhľadom na to, že menej rozvinutých regiónov je 20 a sú primárne na východnom Slovensku a na juhu stredného Slovenska, musíme nejakým spôsobom hľadať možnosť navštíviť aj iné časti SR. Ďalšie okresy, hoci nie sú menej rozvinuté, volajú po tom, aby členovia vlády do týchto regiónov prišli,“ ozrejmil premiér.

O vytvorení tohto formátu chce hovoriť v najbližších dňoch so svojimi kolegami. Nový formát výjazdu môže podľa neho pomôcť k operatívnemu riešeniu niektorých regionálnych problémov. „V najbližších mesiacoch budeme ešte svedkami, okrem štandardných výjazdových rokovaní vlády do menej rozvinutých regiónov, aj špeciálnych výjazdov predsedu vlády s vybranými ministrami pre konkrétne oblasti,“ zakončil Pellegrini.