Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Slovensko

Premiér dá zo svojej rezervy 300.000 eur na projekt Teach for Slovakia

Na archívnej snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO). Foto: TASR Jaroslav Novák

Zakladateľ Teach for Slovakia Stanislav Boledovič uviedol, že ide o medzinárodný program, ktorý funguje v 60 krajinách.

Bratislava 3. septembra (TASR) – Premiér Eduard Heger (OĽANO) poskytne zo svojej rezervy 300.000 eur na projekt organizácie Teach for Slovakia. Oznámil to v piatok vo Veľkých Levároch pri otvorení ôsmeho ročníka tohto projektu na základnej škole, kde členovia tejto organizácie pôsobia.

"Vzdelávanie je veľkou prioritou práve preto, že každá úspešná krajina začína od kvalitného vzdelávania. Slovensko bolo dlhé roky na ceste, kde sa každým rokom zhoršovalo. My teraz meníme tento trend. Vraciame ho na cestu skvalitňovania vzdelávania, a preto som sa rozhodol aj z rezervy premiéra podporiť práve projekt, neziskovú organizáciu, ktorá výrazne pomáha skvalitniť vzdelávací proces," povedal premiér.

Vedúci Úradu vlády SR Július Jakab vysvetlil, že na tento rok hrozilo zastavenie projektu. Doplnil, že z rezervy taktiež ide 1,5 milióna eur na pomoc týraným ženám a ich deťom. Ďalšie financie poputujú do obcí postihnutých záplavami.

Zakladateľ Teach for Slovakia Stanislav Boledovič uviedol, že ide o medzinárodný program, ktorý funguje v 60 krajinách. Princíp programu spočíva v tom, že iniciatívni mladí ľudia spoznávajú školstvo a následne hľadajú spôsob, ako meniť systém vzdelávania. Finančná pomoc z fondu predsedu vlády pokryje polovicu nákladov, ktoré na tento rok projekt potrebuje.