Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Slovensko

Premiér Fico verbuje ľudí na referendum, aj on ide

Premiér vlády SR Robert Fico Foto: TASR/Pavel Neubauer

Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa zúčastní na februárovom referende o ochrane rodiny. Ľudia by mali ísť na referendum, lebo my to referendum raz môžeme potrebovať, tvrdí premiér.

Bratislava 24. januára (TASR) - Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa zúčastní na februárovom referende o ochrane rodiny (7.2.). Ľudí od účasti odhovárať nemieni, hoci referendové otázky nepovažuje za životne dôležité otázky pre Slovensko.

"Nemôžeme si dovoliť odhovárať ľudí od účasti na referende. Je to aktivita, na ktorej by sa mali občania zúčastniť. Ja sa zúčastním. Ľudia by mali ísť na referendum, lebo my to referendum raz môžeme potrebovať," vyhlásil Fico v dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Otázky o manželstve, adopciách detí homosexuálmi a sexuálnej výchove v školách nepovažuje predseda vlády za životne dôležité otázky Slovenska. Ľudia by podľa neho napriek tomu nemali referendum ignorovať. Lebo keď budú naučení nechodiť na referendum, nemusia sa zúčastniť ani na plebiscite o životne dôležitých otázkach pre krajinu, ak by k takému niekedy v budúcnosti došlo.

Ako bude hlasovať, Fico nepovedal. Svoj postoj k témam podľa vlastných slov vyjadril aj tým, že jeho vláda spolu s KDH zakotvila do Ústavy SR definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy.

To však podľa Fica nebráni tomu, aby sa riešili práva párov, ktoré spolu žijú v jednej domácnosti. Ide napríklad o právo na informácie o zdravotnom stave partnera. Nepovedal, či to jeho vláda vyrieši do konca volebného obdobia. Naznačil, že sa niečo pripravuje, nehovorí však o registrovaných partnerstvách ako takých.