Quantcast
< sekcia Slovensko

Premiér hodnotí polrok svojej vlády, hovorí o snaživých ministroch

Na archívnej snímke Igor Matovič. Foto: TASR - Dano Veselský

I. Matovič tiež hovoril o zdedených problémoch, rozkradnutých peniazoch a boji s mafiou.

Bratislava 21. septembra (TASR) - Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) hovorí, že ešte nevidel snaživejších ministrov, ako sú tí v jeho kabinete. Napísal to na sociálnej sieti, kde hodnotí prvý polrok svojej vlády. Hovorí tiež o zdedených problémoch, rozkradnutých peniazoch a boji s mafiou.

"Idú naplno napriek korone, napriek všetkým prekážkam zvnútra 'systému', keď im pohrobkovia mafie na ministerstvách hádžu polená pod nohy, kde a kedy môžu," napísal o ministroch na sociálnej sieti. Dodal, že je na svoj tím hrdý, hoci uznáva, že "to jednému ide lepšie a druhému až tak nie".

"Sme odhodlaní, rovnako ako na začiatku, splniť naše sľuby a urobiť to, čo sme sľúbili - urobiť zo Slovenska krajinu, kde budú poctiví ľudia radi žiť. A viem, že to nebude ani náznakom ľahké a mafia bude ešte veľmi hrýzť," skonštatoval.

Matovič tiež kritizuje predchádzajúce vlády pod vedením Petra Pellegriniho (nezaradený) a Roberta Fica (Smer-SD). "Odhady hovoria o rozkradnutých 30 miliardách eur za 12 rokov ich vlád. Suma, ktorú, ak by sme rozdelili medzi deti, ktoré sa počas ich vlád narodili, mohlo mať každé zo 600.000 detí do vienka 50.000. Alebo každý dôchodca na rok o 200 eur mesačne celých 12 rokov vyšší dôchodok," upozornil premiér.

OĽANO a SaS po pol roku vlády tvrdia, že sa im darí posúvať Slovensko k lepšiemuPočas prvého polroka vlády Igora Matoviča (OĽANO) sa podarilo presadiť viacero vecí, ktoré posúvajú Slovensko k lepšiemu. Tvrdia to vládne hnutie OĽANO a strana SaS. OĽANO deklarovalo, že v tomto trende bude pokračovať. SaS vyzdvihla a ocenila prácu svojich ministrov a štátnych tajomníkov.

SaS je podľa slov svojho hovorcu Ondreja Šprláka hrdá na svojich ministrov a štátnych tajomníkov. "Sú zárukou odbornosti a zdravého rozumu. Prvý polrok vo vláde Igora Matoviča sa v prvom rade niesol v duchu boja proti koronavírusu, avšak podarilo sa nám presadiť viacero vecí, napríklad takzvané kilečko - súbor viac ako sto opatrení, vďaka ktorým sa Slovensko po rokoch vlády Smeru mení na krajinu, kde sa oplatí pracovať, podnikať a žiť," uviedol Šprlák v súvislosti s uplynutím prvého polroka od nástupu novej vlády.

Hovorkyňa OĽANO Dáša Macaríková poznamenala, že vláda plní základný bod svojho programu, a to je boj s korupciou a očista štátu. "Toto je poslanie, na ktoré nám dali mandát voliči a ktoré je pre túto vládu na prvom mieste," uviedla a pripomenula viaceré kauzy predchádzajúcich vlád. Tie podľa jej slov zanechali štát a jeho financie v "zúfalom stave".

OĽANO tvrdí, že vo svojich rezortoch robí zásadné zmeny. Poukázalo na zmeny v podmienkach voľby generálneho prokurátora, ambíciu zastaviť zadlžovanie nemocníc a zlepšiť starostlivosť o pacientov, ako aj na snahu o zabezpečenie bezzásahového územia v národných parkoch a podobne. "Občanom sme v programovom vyhlásení vlády sľúbili dobré a kvalitné spravovanie štátu. Prvé kroky už máme za sebou," skonštatovalo OĽANO.