< sekcia Slovensko

Premiér: Ministerka vnútra s Nemeckom prekonzultuje prípad únosu

Na archívnej snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková (vľavo) a prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský (vpravo). Foto: TASR - Pavel Neubauer

Premiér zároveň deklaroval, že jeho vláda poskytne v tomto prípade kompetentným orgánom maximálnu súčinnosť.

Bratislava 3. augusta (TASR) - Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), policajný prezident Milan Lučanský a zástupca Generálnej prokuratúry SR majú so svojimi nemeckými partnermi osobne prekonzultovať podozrenia v prípade únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha. Požiadal ich o to predseda vlády SR Peter Pellegrini(Smer-SD).

Premiér zároveň deklaroval, že jeho vláda poskytne v tomto prípade kompetentným orgánom maximálnu súčinnosť. Pellegrini zdôraznil nevyhnutnosť objasnenia otvorených otázok v prípade. "To je jediná cesta, ako zabrániť poškodzovaniu dobrého mena našej krajiny," dodal premiér.


Ministerka vnútra bude o prípade hovoriť aj na mimoriadnom rokovaní Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, ktorý na štvrtok 9. augusta zvolal jeho predseda Anton Hrnko (SNS). Opis únosu podnikateľa z Bratislavy za pomoci slovenskej polície a použitia vládneho špeciálu vo štvrtok (2.8.) zverejnil Denník N. Rezort vnútra ho označil za úplný nezmysel s tým, že obsahuje samé výmysly a klamstvá a ide o čisté sci-fi jeho autora. Ministerstvo tvrdí, že slovenské orgány sa úmyselne žiadnym spôsobom nepodieľali na únose vietnamského občana do zahraničia. Generálna prokuratúra oznámila, že v piatok sa uskutoční výsluch s redaktorkou Denníka N, ktorá má doplniť podrobnosti k zverejneným informáciám.