< sekcia Slovensko

Premiér vyzdvihol kvalitu slovensko-maďarských vzťahov

Na snímke uprostred predseda vlády SR Robert Fico sa víta s občanmi Trebišova 4. novembra 2015 počas výjazdového rokovania vlády. Foto: TASR

Počas výjazdového rokovania vlády v Trebišove premiér konštatoval, že slovenská vláda investovala obrovské množstvo energie do dobrých slovensko-maďarských vzťahov na najvyššej úrovni.

Trebišov 4. novembra (TASR) - Premiér Robert Fico (Smer-SD) dnes počas výjazdového rokovania vlády v Trebišove ocenil, že v tomto regióne žijú spoločne Slováci a Maďari a ich spolužitie je založené na vzájomnom porozumení. V tejto súvislosti konštatoval, že slovenská vláda investovala obrovské množstvo energie do dobrých slovensko-maďarských vzťahov na najvyššej úrovni.

"Vzťahy medzi mnou a maďarským premiérom sú mimoriadne korektné a konštruktívne," zdôraznil. Svedčí o tom podľa neho príspevok Slovenska na ochranu maďarsko-srbských hraníc, kde bolo vyslaných 50 policajtov a vojaci. Podľa neho sú aj ďalšie spoločné projekty, ktoré ukazujú, že kvalita slovensko-maďarských vzťahov je jedna z najvyšších za posledných desať rokov.

"Potvrdili to aj viaceré prieskumy verejnej mienky a teším sa tomu, lebo chcem, aby na Slovensku bez ohľadu na to, či je občan slovenskej, maďarskej národnosti, alebo je to Ukrajinec, Rusínec, alebo je to Poliak alebo Čech, aby sa každý cítil na Slovensku dobre," vyhlásil Fico.