Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. jún 2026Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Slovensko

Premiér odcestoval na konferenciu o povojnovej obnove Ukrajiny

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD). Foto: TASR - Jakub Kotian

Podujatie v Gdaňsku je hlavným medzinárodným fórom venovaným koordinácii medzinárodnej pomoci Ukrajine.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 25. júna (TASR) - Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok odcestoval do poľského mesta Gdaňsk, kde sa zúčastní na medzinárodnej konferencii o obnove Ukrajiny. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

Podujatie v Gdaňsku je hlavným medzinárodným fórom venovaným koordinácii medzinárodnej pomoci a investícií do povojnovej obnovy Ukrajiny a prvý raz sa koná v Poľsku. Podujatie organizujú vlády Poľska a Ukrajiny s cieľom zmobilizovať finančnú a politickú pomoc na povojnovú rekonštrukciu Ukrajiny.

Ukrajinskú delegáciu povedie namiesto pôvodne avizovaného prezidenta Volodymyra Zelenského podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Julija Svyrydenková.

Konferencia v Gdaňsku je už piatou konferenciou tohto typu a podľa viacerých médií bude aj najväčšou s rekordnou účasťou.