Quantcast
< sekcia Slovensko

Premiér: Počas Dňa narcisov môže byť súčasťou pomoci každý z nás

Na snímke skautky a skauti zo 62. zboru Strelka pomáhajú ako dobrovoľníci pri verejno-prospešnej zbierke Deň narcisov, 28. apríla v uliciach Novej Dubnice. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Dobrovoľníci počas štvrtkového Dňa narcisov zbierajú finančné prostriedky na pomoc pacientom s rakovinou. Na Slovensku ich pribudne ročne okolo 40.000.

Bratislava 28. apríla (TASR) - Premiér Eduard Heger (OĽANO) podporil charitatívnu zbierku Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. "Ľudia v tomto združení sa úprimne a zo všetkých síl snažia onkologickým pacientom pomáhať a počas Dňa narcisov môže byť súčasťou tejto pomoci každý z nás," skonštatoval. TASR o tom informovala hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková.

Heger ocenil, že po dvoch rokoch pandémie sa zbierka môže naplno rozbehnúť. Pripomenul, že Liga proti rakovine zbierkou pomáha nielen onkologickým pacientom, ale aj ich príbuzným. Ako dodal, po diagnostikovaní takéhoto vážneho ochorenia sa im výrazne zmení život."Jednou z mojich priorít je aj zlepšovať situáciu v zdravotníctve tak, aby sa ľuďom s rakovinou dostávala včas kvalitná liečba," deklaroval Heger. Poďakoval organizátorom zbierky, ale aj dobrovoľníkom a darcom.

Dobrovoľníci počas štvrtkového Dňa narcisov zbierajú finančné prostriedky na pomoc pacientom s rakovinou. Na Slovensku ich pribudne ročne okolo 40.000. Prispieť sa dá aj cez internet alebo formou SMS.