Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Slovensko

Premiér: Ponúkli sme Bratislavu ako miesto na mierové rokovania

Na archívnej snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO). Foto: TASR - Pavol Zachar

Heger informoval, že v sobotu (26. 2.) telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a zvolal preto vládu, aby rozhodla o ďalšej pomoci pre Ukrajinu.

Bratislava 27. februára (TASR) - Slovensko ponúklo ukrajinskej a ruskej strane mesto Bratislava ako miesto na mierové rokovania. Pred nedeľným rokovaním vlády to vyhlásil premiér SR Eduard Heger (OĽANO).

"Ukrajina nebojuje za seba, ale aj za nás. Muži v odvahe bojujú za naše hodnoty. Za hodnoty slobody, demokracie, za právo rozhodnúť sa o svojej budúcnosti," povedal Heger s tým, že pre Ukrajinu chcú mier, a to je dôvod, prečo Bratislavu ponúkol ako miesto mierového rokovania.

Dokazujú to podľa neho blízke susedské vzťahy a pravidelný kontakt, ktorý s ukrajinskou vládou máme. "Slovensko je tomuto návrhu naklonené a rado prispeje aj takýmto krokom k dosiahnutiu mierového stavu na Ukrajine," doplnil Heger na sociálnej sieti.

Zároveň informoval, že v sobotu (26. 2.) telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a zvolal preto vládu, aby rozhodla o ďalšej pomoci pre Ukrajinu. "Urobím všetko preto, aby sme pomohli," poznamenal premiér.Konanie mierových rokovaní v Bratislave podporuje i mimoparlamentná SNS, ktorá ponúka pomoc pri zorganizovaní stretnutia. Aj podľa vyjadrenia podpredsedu parlamentu Juraja Blanára z opozičného Smeru-SD v RTVS treba čím skôr ponúknuť miesto na Slovensku na rokovanie medzi zástupcami Ruska a Ukrajiny.