Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. marec 2023Meniny má Miroslav
< sekcia Slovensko

Premiér R. Fico sa zúčastní v Prahe na summite Vyšehradskej štvorky

premiér SR Robert Fico Foto: TASR/Martin Baumann

Pozvanie českého predsedu vlády Petra Nečasa prijal aj šéf slovenskej exekutívy Robert Fico. Účasť delegácie SR dnes schválila vláda.

Bratislava 13. júna (TASR) - Na záver ročného predsedníctva Českej republiky vo Vyšehradskej štvorke sa v Prahe v piatok 22. júna uskutoční summit premiérov V4. Pozvanie českého predsedu vlády Petra Nečasa prijal aj šéf slovenskej exekutívy Robert Fico. Účasť delegácie SR dnes schválila vláda.

Česká strana počas prvého plenárneho rokovania predloží výročnú správu o plnení svojho programu predsedníctva. Následne priority svojho programu "V4 za integráciu a súdržnosť" predstaví Poľsko. To bude od 1. júla stáť rok na čele zoskupenia. Premiéri sa budú zaoberať aj energetikou a prípravou na nadchádzajúci summit Európskej únie, ktorý sa uskutoční 28. až 29. júna. K prediskutovaným témam by mali prijať spoločné vyhlásenie.

Na druhé plenárne zasadnutie sú pozvaní aj predsedovia vlád Estónska, Litvy a Lotyšska. Hlavnou témou tohto rozšíreného zasadnutia V4 bude problematika vnútorného trhu únie.