< sekcia Slovensko

VIDEO: Heger stojí za Mikulcom: Má moju plnú podporu

Na archívnej snímke minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: TASR Jakub Kotian

Na kritiku Mikulca zo strany ministra práce Milana Krajniaka reagoval premiér tým, že podľa neho má Mikulec situáciu v rezorte pod kontrolou.

Bratislava 7. júna (TASR) - Minister vnútra Roman Mikulec má plnú podporu premiéra Eduarda Hegera (obaja OĽANO). Predseda vlády to vyhlásil na pondelkovej tlačovej konferencii s tým, že za Mikulcom stojí aj koalícia. Tvrdí, že sa pritom opiera o vyjadrenia koaličných partnerov. Verí, že koalícia tento pokus o rozkol ustojí.

"V tomto je koalícia jednotná a stojí za ministrom vnútra. Takisto má minister vnútra moju plnú podporu," reagoval premiér na otázku v súvislosti s avizovaným podaním opozičného návrhu na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR s cieľom vysloviť nedôveru Mikulcovi. Heger tvrdí, že všetky poslanecké kluby z koalície už vyjadrili podporu Mikulcovi. "Toto je dobrý základ, ktorý jasne hovorí o tom, že koalícia podporí ministra vnútra," povedal.Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár v pondelok povedal, že jeho hnutie je stabilný a dobrý koaličný partner. "Určite naši poslanci nebudú hlasovať s opozíciou za odvolanie ministra Mikulca, až na dvoch poslancov, ktorí majú zelenú kartu," skonštatoval Kollár.

Na kritiku Mikulca zo strany ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) reagoval premiér tým, že podľa neho má Mikulec situáciu v rezorte pod kontrolou. Potvrdil, že šéf rezortu vnútra požiadal o stretnutie s ním i s Krajniakom. Deklaroval pripravenosť rokovať s oboma stranami.

Krajniak v nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo povedal, že minister vnútra sa stráca v tom, čo sa mu v rezorte deje. "Nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne, tak dobrý minister vnútra nekoná," vyhlásil Krajniak. Mikulec reagoval tým, že nerozumie vyjadreniam ministra práce. Deklaroval, že ak sa trestnej činnosti dopúšťajú príslušníci Policajného zboru, spravodlivosť platí aj pre nich.

Návrh na iniciovanie mimoriadnej schôdze NR SR na odvolávanie Mikulca pripravuje opozičný Smer-SD. Podať ho chce tento týždeň tak, aby sa mimoriadne rokovanie mohlo konať počas plánovanej júnovej schôdze parlamentu. Strana chce Mikulca odvolávať v súvislosti s podozreniami o manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz istou skupinou v rámci silových zložiek. Pochybnosti mali vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby (SIS).