< sekcia Slovensko

Premiér sa s odborníkmi dohodol na návrhoch, predstaví ich v koalícii

Na snímke sprava premiér SR Igor Matovič (OĽaNo), lekár a odborník na tropickú medicínu, infektológiu Vladimír Krčméry a slovenský biochemik a vedec Pavol Čekan 23. februára 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Podporu opatrení chce hľadať nielen v koalícii, ale aj u opozície a prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Bratislava 24. februára (TASR) – Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok (25. 2.). Predstavenie konkrétnych opatrení verejnosti predpokladá predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) v piatok (26. 2.), najprv ich chce predstaviť koaličným partnerom.

"Dohodli sme sa na niekoľkých desiatkach návrhov. Je to mimoriadne plodná, vecná, konštruktívna a povedal by som aj odborná debata," uviedol Matovič po stredajšom stretnutí. Podporu opatrení chce hľadať nielen v koalícii, ale aj u opozície a prezidentky SR Zuzany Čaputovej.Poznamenal, že za opatreniami na zvládnutie situácie by mala stáť spoločnosť jednotne. "Jednoducho, celá spoločnosť by sme mali potiahnuť spolu," zdôraznil. Komunikáciu s vedcami a odborníkmi hodnotí ako veľmi dobrú.

Premiér Igor Matovič od utorka diskutuje na Úrade vlády SR s vedcami a odborníkmi. Hovoria o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.