Quantcast
< sekcia Slovensko

PREMIÉR: Tragédia pri Parndorfe dokazuje neľudskosť prevádzačov

Premiér Robert Fico Foto: TASR

Aj tento prípad podľa neho poukazuje na potrebu riešiť komplexne a systematicky problém migrácie.

Bratislava 27. augusta (TASR) - Premiéra Roberta Fica (Smer-SD) šokovala a pobúrila informácia o dnešnej tragédii pri rakúskej obci Parndorf.

"Táto smutná udalosť dokazuje neľudskosť pašerákov a prevádzačov, ktorí sa priživujú na preprave zúfalých utečencov a neváhajú v záujme zisku obetovať ich životy," uviedol vo svojom vyhlásení.

Aj tento prípad podľa neho poukazuje na naliehavosť a potrebu riešiť komplexne a systematicky problém migrácie, vrátane rozhodného a účinného postupu tak proti pašerákom, ako aj pri odstraňovaní pôvodu a príčin migrácie tam, kde vzniká.Rakúska polícia dnes našla v chladiarenskom vozidle na úseku diaľnice A4 niekoľko desiatok mŕtvych migrantov. Predbežne sa nedá odhadnúť, aký čas si vyžiada postupné vykladanie a obhliadka tiel nešťastníkov, preto bude možné až po istom čase zodpovedať otázky nielen o presnom počte obetí, ale aj o ich identite a čase úmrtia.

Podľa zdrojov z prokuratúry sa vyšetrovanie rozbehlo viacerými smermi, pričom siaha od prevádzačstva cez všeobecné ohrozenie až po viacnásobnú vraždu.