Quantcast
< sekcia Slovensko

Premiér: Urobíme všetko pre to, aby Ukrajina vyšla z vojny ako víťaz

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger počúva počas videopríhovoru ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k poslancom NR SR v rámci 65. schôdze Národnej rady SR 10. mája 2022 v Bratislave Foto: TASR - Pavol Zachar

Ukrajinský prezident Zelenskyj sa Slovensku poďakoval za solidaritu a pomoc, ktorú poskytuje Ukrajine.

Bratislava 10. mája (TASR) - Naďalej urobíme všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina vyšla z tejto vojny ako víťaz a Rusko bolo porazené. Premiér SR Eduard Heger (OĽANO) to uviedol v reakcii na videopríhovor ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského poslancom Národnej rady (NR) SR.

"Ak demokratické krajiny nepoľavia v pomoci Ukrajine, ak Ukrajina dostane zbraňové systémy, ktoré potrebuje, podarí sa jej zahnať ruskú armádu tam, kde bola pred 24. februárom," zdôraznil predseda vlády na sociálnej sieti.Pýta sa, ako je možné, že niektorí ľudia na Slovensku a v parlamente schvaľujú ruskú agresiu. "Absencia ľudskosti a súcitu u týchto ľudí pre mňa znamená výstrahu, že by sa neštítili dopustiť ohavných činov aj na vlastnom národe," dodal. Zároveň pripomenul obrovskú ochotu ľudí postaviť sa zlu na odpor, brániť slobodu a ľudskú dôstojnosť.

Ukrajinský prezident Zelenskyj sa Slovensku poďakoval za solidaritu a pomoc, ktorú poskytuje Ukrajine. Vo videopríhovore poslancom NR SR zároveň vyzval na pokračovanie pomoci, a to v obrannej oblasti, v téme sankcií i v podpore európskej perspektívy Ukrajiny. Vyzval Slovensko, aby bolo hlasom Ukrajiny v EÚ.