Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Slovensko

Sudkyňa zobrala chlapca, ktorý napadol revízora, do väzby

Ilustračné foto Foto: TASR

Mladíka podrobili dychovej skúške s výsledkom viac ako dve promile alkoholu v krvi.

Prešov 12. marca (TASR) – Mladého Prešovčana, ktorý v utorok (10.3.) napadol v trolejbuse MHD v Prešove revízora, zobrala dnes sudkyňa do väzby. TASR to potvrdil hovorca Krajského súdu v Prešove Michal Drimák.

Zároveň uviedol, že dôvodom, prečo sudkyňa 17-ročného Lukáša zobrala do väzby, je obava, že by ušiel alebo pokračoval v páchaní trestnej činnosti. Rozhodnutie okresného súdu je právoplatné.


Prešovčan napadol v utorok revízora v trolejbuse MHD. Hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Juh bola krátko predpoludním vyslaná na Ulicu arm. gen. Svobodu v Prešove, kde malo dôjsť k napadnutiu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová. Službukonajúci 38-ročný revízor mal vyzvať mladíka v trolejbuse, aby predložil cestovný lístok. Cestujúci sa mu najskôr verbálne vyhrážal, neskôr začal do neho aj sácať. Revízor ho upozornil, aby s tým prestal, no ten sa ho snažil udrieť päsťou do tváre. Začali sa vzájomne naťahovať. Revízorovi boli spôsobené drobné poranenia na ruke.

Mladíka podrobili dychovej skúške s výsledkom viac ako dve promile alkoholu v krvi. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

V januári sa v prešovskej MHD odohral podobný incident, keď traja mladíci zaútočili na 40-ročného muža, ktorý ich upozornil, aby sa správali slušne. Dvaja z mladíkov čakajú na súdny proces vo väzení, jeden je na slobode.