< sekcia Slovensko

Prešovčania, ktorým výbuch poškodil vozidlá, budú mať STK-áčky zadarmo

Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász

Výbuch plynu a následný požiar v piatok 6. decembra v 12-podlažnej bytovke na prešovskom sídlisku neprežilo sedem ľudí a jedna osoba je nezvestná.

Bratislava 13. decembra (TASR) - Technické a emisné administratívne kontroly vozidiel, ktoré boli poškodené dôsledkom minulotýždňového výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove, budú stanice technickej kontroly a pracoviská emisnej kontroly vykonávať bezplatne. TASR o tom informovalo ministerstvo dopravy.

Ministerstvo oslovilo Národnú asociáciu STK, aby členovia asociácie v Prešove poskytli pomoc v rámci spolupatričnosti s majiteľmi vozidiel, ktorí boli zasiahnutí výbuchom plynu a majú poškodené svoje vozidlá (rozbité sklá) a z tohto dôvodu budú potrebovať absolvovať administratívnu technickú a emisnú kontrolu.

"Na základe iniciatívy rezortu dopravy sa členovia Národnej asociácie STK v Prešove rozhodli, že v rámci solidarity s majiteľmi vozidiel vykonajú tieto kontroly bezplatne," povedala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká.

Národná asociácia STK poskytne prostredníctvom svojich členov v Prešove a okolí potrebnú kontrolu všetkých zasiahnutých vozidiel bezodplatne a prednostne. Tieto vozidlá tak budú môcť byť podľa ministerstva zaradené do cestnej premávky čím skôr.

Výbuch plynu a následný požiar v piatok 6. decembra v 12-podlažnej bytovke na prešovskom sídlisku neprežilo sedem ľudí a jedna osoba je nezvestná. Bytovka je zničená, svoje domovy museli dočasne opustiť aj obyvatelia viacerých okolitých domov.