Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Slovensko

Prezident: Deň obetí pandémie COVID-19 je platným pamätným dňom

Na snímke prezident SR Peter Pellegrini rozdáva podpisy občanom počas inaugurácie poštovej známky prezidenta SR v Banskej Bystrici 19. júna 2024. Foto: TASR - Jaroslav Novák

"Tohto roku som si ho ako prezident ešte uctiť nestihol, ale na budúci rok tak určite urobím," uviedol na sociálnej sieti.

Bratislava 20. júna (TASR) - Prezident SR Peter Pellegrini na sociálnej sieti pripomenul, že 6. marec je pamätným dňom SR - Dňom obetí pandémie COVID-19. Zdôraznil zároveň, že tak k tomu i pristupuje.

"Tohto roku som si ho ako prezident ešte uctiť nestihol, ale na budúci rok tak určite urobím," uviedol na sociálnej sieti.

Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár na stredajšom (19. 6.) rokovaní parlamentného výboru pre zdravotníctvo avizoval, že v septembri predstaví závery vyšetrovania k manažovaniu pandémie COVID-19. Tie podľa neho ukázali, že pandémia na Slovensku z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov nebola.

Dané tvrdenia odmietla opozícia aj vedenie Ministerstva zdravotníctva SR. Šéfka rezortu Zuzana Dolinková (Hlas-SD) upozornila, že "akékoľvek spochybňovanie pandémie je neúctou k pozostalým jej obetí".