Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. jún 2026Meniny má Sidónia
< sekcia Slovensko

Prezident A. Kiska odcestoval na Valné zhromaždenie OSN

Na snímke prezident SR Andrej Kiska Foto: TASR - Branislav Račko

Stretne sa s najvyššími predstaviteľmi OSN. V nasledujúcich dňoch sa hlava štátu presunie na západné pobrežie USA, kde sa zameria na inovačnú a vedecko-výskumnú agendu

Bratislava 18. septembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska odcestoval dnes na rokovanie 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) v New Yorku. V utorok (19.9.) vystúpi s príhovorom na VZ.

V rámci pracovného programu sa stretne s najvyššími predstaviteľmi OSN vrátane aktuálneho predsedu VZ Miroslava Lajčáka. V nasledujúcich dňoch sa hlava štátu presunie na západné pobrežie USA, kde sa zameria na inovačnú a vedecko-výskumnú agendu.

Prezidenta bude na pracovnej návšteve sprevádzať podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD), slovenskí podnikatelia a zástupcovia akademickej obce.

V rámci programu v OSN v New Yorku bude súčasťou delegácie aj minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd) a štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.