Quantcast
< sekcia Slovensko

Prezident Kiska vyjadril sústrasť rodinám obetí výbuchov na Srí Lanke

Na snímke Andrej Kiska. Foto: TASR - Pavel Neubauer

K štyrom výbuchom došlo v metropole Kolombo, kde sa terčom útokov stali tri hotely a jeden kostol.

Bratislava/Kolombo 21. apríla (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska vyjadril úprimnú sústrasť rodinám všetkých obetí výbuchov, ku ktorým došlo v nedeľu v troch katolíckych kostoloch a troch hoteloch na Srí Lanke. Útok označil za prejav nenávisti nielen proti kresťanom, ale celému ľudstvu. TASR o tom informoval prezidentov hovorca Roman Krpelan.

"Žiadne násilie šialených teroristov ospravedlňované náboženstvom nesmie zmeniť náš zápas o svet plný mieru a porozumenia. Nech sa udeje v ktorejkoľvek časti sveta," povedal Kiska.

Pri výbuchoch podľa agentúry AFP zomrelo najmenej 156 ľudí, ďalších 400 sa zranilo. Medzi obeťami je aj 35 cudzincov, slovenský rezort diplomacie preveruje, či sú medzi nimi Slováci. Žiadna z doteraz získaných informácií však takúto skutočnosť nepotvrdila.

K štyrom výbuchom došlo v metropole Kolombo, kde sa terčom útokov stali tri hotely a jeden kostol. Ďalšie útoky na kostoly sa odohrali v meste Negombo ležiacom približne 35 kilometrov severne od Kolomba a v meste Batticaloa na východe Srí Lanky.

V kostoloch boli v čase útokov veriaci, ktorí prišli na veľkonočnú omšu. Podľa miestnej polície majú najmenej dva z útokov na svedomí samovražední atentátnici. K zodpovednosti za útoky sa doposiaľ nikto neprihlásil.