Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. júl 2024Meniny má Iľja a Eliáš
< sekcia Slovensko

Prezident Pellegrini prijal šéfa českej diplomacie Lipavského

Na snímke vpravo prezident SR Peter Pellegrini počas prijatia ministra zahraničných vecí Českej republiky Jana Lipavského (vľavo) 18. júna 2024 v Prezidentskom paláci v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskou republikou sú mimoriadne nadštandardné a výnimočné. Našu vzájomnú blízkosť však nesmieme brať ako samozrejmosť, uviedol Pellegrini.

Bratislava 18. júna (TASR) - Prezident SR Peter Pellegrini v utorok v Prezidentskom paláci prijal ministra zahraničných vecí Českej republiky Jana Lipavského. Informoval o tom na sociálnej sieti s tým, že hovorili najmä o oblastiach, v ktorých je možné v budúcnosti prehĺbiť bilaterálnu spoluprácu.

"Vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskou republikou sú mimoriadne nadštandardné a výnimočné. Našu vzájomnú blízkosť však nesmieme brať ako samozrejmosť," uviedol Pellegrini. Deklaroval, že počas celého mandátu bude robiť všetko preto, aby bola hĺbka a kvalita partnerstva zachovaná aj naďalej.

"O tom, ako sa o náš jedinečný vzťah ďalej starať, budem hovoriť aj budúci týždeň na mojej prvej oficiálnej zahraničnej pracovnej ceste v Prahe, kde sa okrem prezidenta Petra Pavla stretnem aj s predsedom vlády Petrom Fialom a vedením oboch komôr parlamentu," dodal prezident.