Quantcast
< sekcia Slovensko

Prezidentka: Česko-slovenské vzťahy sa stále viac posilňujú

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová (vpravo) a predsedníčka Poslaneckej snemovne českého parlamentu Markéta Pekarová Adamová počas prijatia v Prezidentskom paláci 18. januára 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Čaputová s Pekarovou Adamovou hovorili o politickom vývoji v oboch krajinách, o zahraničnej politike a o ženskom líderstve.

Bratislava 18. januára (TASR) - Česko-slovenské vzťahy sa stále viac posilňujú. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to na sociálnej sieti uviedla po stretnutí s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou.

"To, že vzťahy medzi Slovenskom a Českom sú mimoriadne dobré a špeciálne, sa potvrdilo aj počas môjho stretnutia s predsedníčkou Poslaneckej snemovne," skonštatovala hlava štátu. Hovorili spolu o politickom vývoji v oboch krajinách, o zahraničnej politike a o ženskom líderstve.

Pekarová Adamová sa počas svojej dvojdňovej návštevy Slovenska stretla s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) aj ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom (nominant SaS).