< sekcia Slovensko

VIDEO: Prezidentka SR odcestovala na návštevu Rakúska

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová a rakúsky prezident Alexander Van der Bellen počas uvítacieho ceremoniálu pred palácom Hofburg 30. augusta 2019 vo Viedni. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Slovenská hlava štátu od svojej júnovej inaugurácie už navštívila Česko, Maďarsko, Poľsko, Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko a naposledy Nemecko.

Bratislava 30. augusta (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová odcestovala v piatok na návštevu Rakúska. Vo Viedni ju čakajú rokovania s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom aj s kancelárkou Brigitte Bierleinovou. Cestovať na nástupnú návštevu sa rozhodla vlakom z bratislavskej Petržalky.

Čaputovú prijme prezident Rakúska, s ktorým absolvuje rokovania a spoločnú tlačovú konferenciu. Následne sa obaja zúčastnia na slávnostnom obede. Po ňom sa stretne so spolkovou kancelárkou.V rámci ďalšieho programu čaká slovenskú prezidentku aj návšteva zamestnancov Veľvyslanectva SR vo Viedni.

Slovenská hlava štátu od svojej júnovej inaugurácie už navštívila Česko, Maďarsko, Poľsko, Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko a naposledy Nemecko.